100 sci-fi povídek ke stažení zadarmo

Navíc legálně, v češtině a kvalitně načtených, takže je naládujete do MP3 přehrávače a můžete se do nich zaposlouchat třeba před usnutím. Natáčí je totiž Leonardo, populárně-naučná digitální stanice Českého rozhlasu.

Namluvené povídky pak vysílá každé pondělí v pořadu Nula-jednička. Na své internetové stránky umisťuje archiv povídek, jichž je v době psaní tohoto článku lehce přes sto kousků – přesně 102. Nejstarší je z listopadu 2009.

Digitalni_vysilani

Nemůžete sice čekat velikány světové sci-fi, ale i tak jsou mezi odvysílanými dílky docela zajímavé kousky. Záznamy otevírejte buď jeden po druhém, anebo využijte podcast, který vás na nové přírůstky ve sbírce automaticky upozorní. Sci-fi povídky mají také svou rubriku v archivu pořadů iRadio.

Pokud chcete sci-fi povídky poslouchat v přímém přenosu, pak vězte, že magazín Nula-jednička, ve kterém se sci-fi povídky vysílají, má premiéru každé pondělí v 9.00 a během týdne ho Leonardo několikrát opakuje.

Stanice nevysílá v klasickém FM pásmu, ale můžete si ji pustit přes internet, na satelitu, v kabelové televizi, v IPTV a v televizní digitální síti (DVB-T), kde je v multiplexu s kanály České televize (stačí televizi nebo set-top-box přepnout ovladačem do režimu Radio). V Praze a středních Čechách je Leonardo navíc součástí digitálního rozhlasového vysílání (DAB), takže ho nemusíte poslouchat u počítače. Na digitální rozhlas ale potřebujete speciální rádio. Třeba to růžové na fotce… :-))

Ještě by vás mohlo zajímat:

4 komentáře u „100 sci-fi povídek ke stažení zadarmo“

  1. hmm – zajímavé je to, že většina povídek vůbec nevyšla (kniha, časopis…)teda je to jen odhad – testoval jsem 6 ks a nenašel ani jeden záznam (na http://www.legie.info)

  2. vdaka za tip, skusim stiahnut nejake a uvidim ako sa mi zapacia bo som lenivy citat (akurat skoda ze je vacsina dost katkych do 10 minut, to si clovek nejako velmi nezarelaxuje vecer v posteli)inak sa drz, velmi zaujimavy blog, zacal som ho citat znova po rokoch a naozaj kvalitne (a castokrat aj uzitocne) clanky

  3. Filipe, má ten archiv povídek samostatný RSS kanál? Sledovat kanál celého Leonarda moc nestíhám, ale ty povídky by mě zajímaly…

Komentáře nejsou povoleny.