100 sci-fi povídek ke stažení zadarmo

Navíc legálně, v češtině a kvalitně načtených, takže je naládujete do MP3 přehrávače a můžete se do nich zaposlouchat třeba před usnutím. Natáčí je totiž Leonardo, populárně-naučná digitální stanice Českého rozhlasu.

Namluvené povídky pak vysílá každé pondělí v pořadu Nula-jednička. Na své internetové stránky umisťuje archiv povídek, jichž je v době psaní tohoto článku lehce přes sto kousků - přesně 102. Nejstarší je z listopadu 2009.

Digitalni_vysilani

Nemůžete sice čekat velikány světové sci-fi, ale i tak jsou mezi odvysílanými dílky docela zajímavé kousky. Záznamy otevírejte buď jeden po druhém, anebo využijte podcast, který vás na nové přírůstky ve sbírce automaticky upozorní. Sci-fi povídky mají také svou rubriku v archivu pořadů iRadio.

Pokud chcete sci-fi povídky poslouchat v přímém přenosu, pak vězte, že magazín Nula-jednička, ve kterém se sci-fi povídky vysílají, má premiéru každé pondělí v 9.00 a během týdne ho Leonardo několikrát opakuje.

Stanice nevysílá v klasickém FM pásmu, ale můžete si ji pustit přes internet, na satelitu, v kabelové televizi, v IPTV a v televizní digitální síti (DVB-T), kde je v multiplexu s kanály České televize (stačí televizi nebo set-top-box přepnout ovladačem do režimu Radio). V Praze a středních Čechách je Leonardo navíc součástí digitálního rozhlasového vysílání (DAB), takže ho nemusíte poslouchat u počítače. Na digitální rozhlas ale potřebujete speciální rádio. Třeba to růžové na fotce... :-))

Ještě by vás mohlo zajímat: