Báječné dvouminutové video o Moskvě. Stačil foťák a různé objektivy

Senzační video vyrobíte, i když nemáte žádnou videokameru. Stačí trpělivost, spousta fotek a cit pro střih. Jako to dokázal jednatřicetiletý fotograf Artem Prjadko, jehož videa z Minsku, Moskvy nebo Kyjeva dobývají ruskojazyčné videoweby i globální server Vimeo.

Prjadkova nejoblíbenější disciplína je časosběrná fotografie. Ta vyžaduje velký cit pro detail a technickou preciznost. Prjadko pak z mnoha záběrů sestaví fázovou animaci, kterou zrychlí a ozvučí. Relativně levně pořízený spot přitom představuje nafocená města možná lépe, než by to zvládly obvyklé nákladné reklamní kampaně s modelkami na CNN a Eurosportu. K televiznímu vysílání má mimochodem blízko, sám pracuje v běloruské produkční společnosti Ulei.

Letos takhle nafotil Moskvu:

Jak sám píše, fotky pořídil v červnu, září a říjnu, dohromady jsou to asi 4 dny focení, pokud dobře rozumím. V Bělorusku se zase proslavil loňským videem z Minsku, které se bleskově rozšířilo, a nadšené ohlasy pak přivedly za Artemem novináře. Jen na Vimeu má Minsk 320 tisíc zhlédnutí. Moskva zatím 31 tisíc - ovšem po sotva třech dnech od nahrání na Vimeo.

A takhle letos nafotil Kyjev:

Ale Moskva se mu, myslím, povedla nejvíc.