Parodické video z YouTube dorazilo do Senátu

Na programu aktuálního zasedání Senátu je mimo jiné kauza kůrovec. Horní komora parlamentu řeší petici Zachraňme Šumavu, což otevřelo rétorickou přestřelku mezi zastánci a odpůrci kácení kůrovcem zasažených stromů na území šumavského národního parku. Při debatě došlo i na parodické video z YouTube, které sarkasticky komentuje kroky vedení národního parku.

Video pochází z dlouhé řady záznamů, které dávají nové významy několikaminutové scéně z filmu Pád Třetí říše. Německou jazykovou stopu doplňují smyšlené titulky komentující aktuální události. Šumava nemohla zůstat stranou. Adolf Hitler se právě dozvídá, že národní park nemá povolení kácet…

Kousavé video pohoršilo ministra životního prostředí Tomáše Chalupu (ODS) natolik, že se o něm před chvílí zmínil v závěru svého vystoupení na plénu Senátu. Chalupa ho bere jako neférový útok aktivistů na ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského. „Znázorňují doktora Stráského jako Hitlera. Dámy a pánové, já chápu, že může být pan doktor Stráský kritizován mnohými za mnohé, a je to nepochybně právo každého z nás, ale myslím si, že kdyby nic, tak jeho životní zkušenost, a i, promiňte, věk v tomto ohledu si myslím, že by měl vést k nějaké minimálně lidské zdrženlivosti,“ prohlásil ministr doslova před senátory.

Diskuse poté pokračovala vystoupením Jana Stráského, ten video nekomentoval.

1 komentář u „Parodické video z YouTube dorazilo do Senátu“

  1. Pane ministre, cekal jsem, kdy vas napadne, zacit to video otacet proti aktivistum 🙂 Problem je ze video NEUDELALI zadni “ekoteroristi”, to by se vam hodilo. Udelal ho jeden vzteklej malej cernej brouk, kteryho stve ze lidi nepouzivaji vlastni mozek a nejsou schopni si vytvorit konzistentni nazory z kvalitnich zdroju. Ridi se tim co pise bulvar. Ale nezabranite tomu, ze lidem zacina dochazet, o co na Sumave ve skutecnosti jde. Muj manifest pro mou mamu je verejny a pristupny diskuzi a komentarum. Pojdme se o Sumave bavit. http://lykozrout.wordpress.com/2011/08/05/lykozrout-pro-moji-mamu/Nejdriv ale, prosim, pane ministre a pane rediteli, ZASTAVTE KACENI NA SUMAVE! Nemate na to potrebne vyjimky ze zakona, ktery tim porusujete! Cele video je mineno jako nadsazka, ale tento bod je kruta realita.

Komentáře nejsou povoleny.