Bude nejlepší mobilní aplikace pro Android?

V úterý začala soutěž o nejlepší mobilní aplikaci. Nejvíc mě na ní pobavilo, že jedním z partnerů je Nokia. Pokud bych měl totiž tipovat vítěznou platformu, vsadil bych spíš na Android nebo iPhone. O žádné super české aplikaci pro Symbian, po níž by se v Ovi Store jen zaprášilo, totiž nevím. Ale rád se nechám poučit, pokud jsem nějakou nespravedlivě přehlédnul.

Sama Nokia totiž ve veřejně dostupných statistikách deklaruje, že v Ovi Store je nějakých 30 tisíc aplikací, přičemž největší zájem o ně je hlavně v asijských zemích. Evidovány jsou prý zhruba 4 miliony stažení aplikací denně (kolik z toho tvoří přístupy z Číny, to se nejspíš nedozvíme).

Ve srovnání s nabídkou aplikací pro iPhone, jejichž počet už přesáhl 300 tisíc kusů, je to nic. Zvlášť při vědomí mocně rostoucího zeleného robota: 150 tisíc aplikací pro OS Android bude brzy zapomenutá hranice. Procenta meziměsíčního nárůstu se v různých studiích liší, většinou má ale Android náskok. Zdá se, že díky dohodám Microsoftu s velkými producenty se křečovitě zaškubalo i dávno pohřbené cosi, zvané Windows Phone.

A když už jste tady: nominujte na Mobilní aplikace roku ty naše, rozhlasové.