Kdyby v Betlémě měli Facebook

Betlémská hvězda vytvořila událost Narození Páně. Toto se líbí uživateli Spiritus Sanctus a 1,2 miliardy dalších. Tesař Josef ohlásil polohu ve chlévě v Betlémě. Uživatelka Panna Marie se cítí šťastně. "Byla to štreka. Táhli jsme se sto třicet kilometrů a nakonec nám ani nepotvrdili rezervaci v hospodě. Ale malej je v pořádku, to je hlavní!"

Betlémská hvězda přidala uživatele Mudrc Kašpar, Mudrc Melichar a Mudrc Baltazar do skupiny Hledáme dárky pro mimino. Panna Marie vytvořila otázku: "Čím nejlíp uctít Mesiáše?" s možnostmi zlato, kadidlo, myrha, všechno uvedené. Herodes okomentoval stav Panny Marie: "S tím Mesiášem je to trochu přehnaný, ne?" Panna Marie přidala komentář: "Ne." Uživatel Herodes změnil svou účast na události Narození Páně na Možná.

Mudrc Baltazar přidal komentář: "Co je to vlastně myrha, krucifix? Nikdy jsem o něčem podobném neslyšel." Panna Marie odpověděla na komentář: "Jestli mi tu budeš klít, tak tě smažu. A vůbec, zeptej se Josefa, ten do toho dělá."

Josef sdílel odkaz z domény Wikipedia.org: Myrhovník. Mudrc Kašpar okomentoval odkaz uživatele Josef. "A já se táhnu se zlatem. Víte, jak je to těžký?" Mudrc Melichar odpověděl: "Já na tom nejsem o moc líp. Jsem tak ulepenej od kadidla, že se na mě v chlívě bude lepit seno." Panna Marie: "Hlavně pak nikam neutíkejte, mám známýho kameníka a ten mi slíbil, že nám na památku vyseká společnou fotku." Mudrc Baltazar odpověděl: "Jéžiš, to bude trvat! Nemůžu trávit ve chlívě celou věčnost." Josef přidal komentář: "Ježíš? To je dobrý jméno. Snad nám ho znalkyně Knappová povolí. Klidně jí dám trochu myrhy."

Herodes sdílel odkaz z domény Utajenapravda.il: Velký podvod v Betlémě, šílená žena ohlásila příchod falešného proroka. Neuvěříte, co se tam dělo! Toto se líbí uživateli Římské listy. Herodes zrušil svou účast na události Narození Páně.

Melichar sdílel na timeline uživatele Josef odkaz z domény BetlémAktuálně.cz: Záhada v místním hostinci. Víno se změnilo na vodu, odborníci krčí rameny. To se líbí uživatelce Panna Marie. Tesař Josef začal hrát Farmville. "Neznáte někoho, kdo má osla, ovci nebo aspoň vola? Potřebujeme to tady trochu zadýchat, aby malýmu nebyla kosa." Uživatelka Kolemjdoucí Bina přidala komentář: "Copak vy pro něj nemáte ani plíny?! No to se na mě nezlobte, ale hned vyrážím na oslovi na sociálku do Říma." Josef zablokoval Kolemjdoucí Binu. "A prkna! Nemáte někdo prkna? Potřeboval bych jich tak padesát. Nechci utrácet zlato."

Panna Marie přidala komentář: "Ale stejně je tu průvan. Nevyrazíme do Hurghady?" Anděl Tripadvisor k tomu dodal: "Jasně! V Egyptě je to senzační! Být váma, jedu klidně ještě teď! Doporučuje pět z pěti andělů!" Josef se cítí zamyšleně. Uživatel Herodes označil Pannu Marii a Josefa v albu Osoby hledané kvůli protistátní činnosti. Josef ohlásil polohu v Egyptě.

Josef odebral ohlášení polohy poté, co si Panna Marie významně zaťukala na čelo. Uživatel Herodes sdílel video Vraždění neviňátek. Panna Marie se cítí zhnuseně. Anděl Tripadvisor poslal Josefovi novou zprávu: "Hele, klid, Heroda stejně brzo trefí šlak. Nechcete zatím jet na výlet do Nazaretu?"

Uživatel Jan Křtitel si změnil profilovou fotografii. Panna Marie to okomentovala: "Ty jo, hadry z velbloudí srsti a kožený pás kolem boků? V Judský poušti už otevřeli háemko?" Jan Křtitel sdílel odkaz z domény Mimibazar.il: Smažené kobylky v medu. To se líbí uživateli Izaiáš. Panna Marie to okomentovala: "No já bych to asi nejedla, ale proti gustu… Tak my jdem balit." Jan Křtitel aktualizoval svůj stav. "Čiňte pokání, neboť se přiblížilo království nebeské." Uživatel Archealos to okomentoval: "To máš z těch kobylek a toho vedra na poušti. Běž se zchladit do Jordánu, prosím tě."

Jan Křtitel zveřejnil recenzi lokality Jordán: "Dvě hvězdy z pěti. Potápění nic moc, stačí to tak na křty. A jsou tady hrozný fronty. Nechápu, co tady dělá půlka Galileje. Půlka jsou totální exoti a farizeové, přišli si akorát umejt nohy." Uživatel Matouš se cítí šťastně. "Až tohle všechno sepíšu, tak to bude ještě trhák, uvidíte."

Veselé Vánoce, milí čtenáři!