Oficina má další cenu: zlato za Primu Love

České grafické studio Oficina získalo zlaté ocenění v New Yorku za logo design pro stanici Prima Love. Cenu PromaxBDA mu přinesla kreativní práce s logem na televizní obrazovce. S hravými znělkami Oficina uspěla už loni, když si hned ve dvou kategoriích odnesla stříbro z evropské varianty Promaxu za identy pro Primu Cool.

Design Primy Love, což je televizní stanice pro ženy, používá podobně jako Cool jednoduchou barevnost a nápadité animace, připomínající převlékání šatů s různými vzory. Zlatou příčku mu porotci přidělili ve čtvrtek 30. června na slavnostním večeru v hotelu Hilton. Ceremonií provázel americký televizní komik a herec Jay Mohr. Oficina, potažmo televize Prima, se ocitla mezi vítězi z řad velikánů zábavního průmyslu, jejichž rozpočty na selfpromo jsou s českými poměry stěží srovnatelné.

Přímo ve své kategorii pak Prima Love zvítězila před mexickou kabelovou televizí 52MX (stříbro) a singapurským kanálem Screen Red z rodiny stanic HBO (bronz).

Promax Gold Award

(Zlaté ceny PromaxBDA - foto: PromaxBDA)

Práce pro Primu Love je sotva čtvrt roku stará - stanice začala vysílat teprve v březnu. Originální identy s hudbou Jana Čechtického využívají robustní font Gotham, do kterého se dají promítat různé vizuální prvky. Kromě Primy pracuje Oficina i pro další české televizní stanice, například Českou televizi a Novu Sport. Studio Lukáše Fišárka a Marka Cimbálníka je podepsané také pod grafikou dnes už nevysílající televize Z1.

llove Package design from Oficina on Vimeo.

(Videovizitka identu Primy Love)