RRTV odložila rozhodnutí o digitálních licencích

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla, že ještě počká s udělováním digitálních televizních licencí pro sítě B a C. Na svém dnešním zasedání se licencemi zabývala celý den, a v půl sedmé večer těsným poměrem hlasů došla k závěru, že rozhodnutí odloží na neurčito. Informaci potvrdil odstupující předseda regulačního orgánu Petr Pospíchal.

Rada sice již stihla vyřadit některé projekty, které ve smyslu hodnotících kritérií daných zákonem neshledala způsobilými, nad hodnocením před dalším zužováním výběru projektů v obou řízeních se však chce nejdříve sejít s provozovateli sítí, které požádá o informace o bonitě těchto uchazečů. Usnesení nespecifikuje, v čem má bonita spočívat.

Šest členů rady, kteří s dnešním rozhodnutím regulačního orgánu nesouhlasí, k němu chce připojit rozdílné stanovisko.

Pospíchal považuje odklad za hazard s důvěrou investorů a občanů v RRTV, a za krok na hranici práva. Jak uvedl, neschopnost přijmout v této věci rozhodnutí Radu a její autoritu výrazně oslabuje. „Dá se říct, že digitální licence rada udělí, až naprší a uschne, ale možná i o něco dřív,“ komentoval rozhodnutí Pospíchal.