Sbohem, Sire Attenboroughu. A dík za všechny ryby. A zebry. A medvědy…

Legenda naučných televizních pořadů o přírodě, Sir David Attenborough, se rozloučila s BBC. Pětaosmdesátiletý muž, který určil pravidla žánru a posledních 50 let zajišťoval britské veřejnoprávní televizi vynikající pověst v oblasti přírodovědných dokumentů, uzavřel spolupráci dokumentárním cyklem Frozen Planet. Na poslední díl se 7. prosince dívalo skoro sedm milionů lidí.

BBC se s ním rozloučila dvouminutovým klipem, v němž mu vzdává hold prostřednictvím sestříhaných záběrů z jeho dokumentů. Pod záběry zní píseň What a Wonderful World, kterou recituje samotný Attenborough. Videoklip se objevil ve vysílání hned po skončení poslední epizody Frozen Planet.

„Stáli jsme před výzvou vytvořit upoutávku, která jasně představí fenomenální obsah, který BBC přinášela – a nadále bude přinášet – národu, a současně vzdá hold takové legendě, jako je Sir David Attenborough,“ komentovali klip jeho autoři z reklamní agentury Rainey Kelly Campbell Roalfe/Y&R.

Sir-david-attenborough

Attenborough je ztělesněním historie britského televizního vysílání, právem je nazýván jedním z národních pokladů Spojeného království. Do BBC nastoupil v roce 1952, a ačkoliv je většina jeho kariéry spojena s přírodovědnými snímky, vyzkoušel si také manažerské pozice. Tři roky stál v čele BBC2, zaváděl barevné televizní vysílání a další tři roky byl programovým ředitelem celé BBC. V roce 1973 se ale vrátil k natáčení, administrativa ho nebavila.

Za pořady pro BBC obdržel dlouhou řadu ocenění, jeho další dokument, tentokrát o tučňácích, však už odvysílá na konci prosince soukromá televize Sky, a to rovnou ve 3D.

3 komentáře u „Sbohem, Sire Attenboroughu. A dík za všechny ryby. A zebry. A medvědy…“

  1. Zdravím,nevíte náhodou o nějakém oficiálním vyjádření ze strany BBC nebo Attenborougha, které by to ukončení spolupráce potvrzovalo? Já jsem nic nenašel. Ten článek na blogu (http://blog.rkcryr.com/?p=2706) reklamky, co to video zpracovávala, je tam už od 8. prosince a dost se divím, že se o tom nikde jinde nepíše.Petr

  2. Aha, já jsem myslel, že je to nějaká aktuální záležitost, takže jsem měl vyhledávání omezené jen na poslední měsíc, takže ty zmíněné články mi to nenašlo.Ad „Cut back the BBC, says Sir David Attenborough after defecting to Sky“ – Titulky článků často bývají záměrně zveličené, takže bych to bral s rezervou :-).Nicméně jasné prohlášení o tom, že by se s BBC rozloučili jsem tam nenašel. Naopak na Guardianu píšou, že „Attenborough is making a new natural history show with Atlantic for the BBC“. Ale přiznám se, že televizní branži moc nerozumím, takže pokud se „zběhnutí“ k jiné televizi bere jako ukončení spolupráce s tou původní, tak asi fakt na BBC končí. Každopádně díky za info.

Komentáře nejsou povoleny.