Školení a přednášky

Mým dlouhodobým tématem je dopad sociálních sítí a moderních komunikačních prostředků na mezilidské vztahy, různé obory i na podnikání.

O těchto tématech přednáším na konferencích, také ale vedu firemní workshopy a školení. Pravidelně vystupuji na Letní žurnalistické škole v Havlíčkově Brodě anebo na Letní škole diplomatických studií v Telči.

  • Vhodný formát a rozsah školení řeším s každým zájemcem individuálně. Témata je možné kombinovat podle potřeby.

Praktické digitální nástroje

Naučíte se, jak upravit fotky, převádět dokumenty na jiný typ souboru, sestříhat jednoduché video nebo vytvořit příspěvek pro sociální sítě ve správné velikosti. Nemusíte nic instalovat do počítače, všechno zvládnete v internetovém prohlížeči. Anebo v mobilu.

Sociální sítě ve veřejné komunikaci

Na rozdíl od firem, které chtějí na sociálních sítích prodat své výrobky, mají veřejné instituce a úřady jiné potřeby. Slouží nám všem a každý den ovlivňují naše životy. Tento seminář nabízí náměty a inspirace, jak se starat o úřední profil ve 21. století.

CEO na sítích

Generální ředitelé často nechtějí mít se sociálními sítěmi nic společného. V moderní době se ale bez nich neobejdou, ať už kvůli nařízení z centrály, anebo kvůli komunikaci s novináři. Jaké sociální sítě zvolit, jak se o ně starat a jak si nekomplikovat život, ale dosáhnout žádoucích výsledků? Školení představuje příklady z Česka i ze světa.

Sociální sítě ve firemní praxi

Může zaměstnavatel nařídit zaměstnanci, co má psát na svůj soukromý profil? Co dělat, když se na Facebooku řeší vnitřní problémy? Může zaměstnanec přijít o práci kvůli tomu, co dělá na sociálních sítích? Praktické ukázky a skutečné případy.

Nová média v žurnalistice

Každý má teď ve své kapse výkonný diktafon, fotoaparát a videokameru v jednom přístroji. Novináři jsou pod tlakem, aby toho uměli víc a informovali rychleji. Jak se dá hledat obsah na sociálních sítích? Dá se ověřit fotografie nebo video? A jaké formáty zkoušejí světová média?

Facebook jako lékař, léčitel a šaman

Sociální sítě v lidech posilují pocit, že mají hodně přátel, kteří toho hodně vědí. Proto se na nich svěřují i se zdravotními problémy, na které hledají jednoduchá a rychlá řešení. Facebook se stal náhradní ordinací, kde kraluje lidová moudrost. Obavy o zdraví nebo život však přitahují také podvodníky s bizarními až nebezpečnými teoriemi.

Sociální sítě před soudem

Už skoro dvě dekády může kdokoliv zveřejnit cokoliv na sociálních médiích. Touha po velkém publiku ale zároveň vede k neuváženému chování. Na konkrétních příkladech z civilního i trestního práva uvidíte, jak se k sociálním sítím staví tuzemské soudy.

Sociální sítě pro finančníky

Finanční poradci používají sociální sítě jako další akviziční kanál, ale také pro budování osobní značky. Na tomto semináři vysvětluji, jakou strategii zvolit pro různé sociální sítě a jaký obsah na nich funguje. Také doporučím, čeho se naopak vyvarovat, pokud má být sebeprezentace seriózní a přínosná i pro klienta.