Slávek Boura za 7,5 milionu (aktualizováno, rozšířeno)

Logo projektu Peprnet
Ministerstvo informatiky přikleplo ze státních peněz 7,5 milionu Kč Slávku Bourovi. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tím blahodárným projektem nebyl bulvární web o celebritách.

Boura dostal dotaci na „podporu vysokorychlostního internetu“ spočívající ve webové stránce Peprnet.cz (v současné době není v provozu). Autor projektu ji charakterizuje jako „veřejný bulvár, komunitní celky, vytváření názorových proudů a zapojení celebrit do těchto proudů“. Najdou se i větší perly: „Redakční stolečky umožňují práci s těmito informacemi s důrazem na regionální aktivity,“ píše se třeba poněkud nesrozumitelně v projektu. Jediné, co je na něm vysokorychlostní, je používání „MMS a UMTS služeb“ sloužících k přenosu drbů.

Screenshot Peprnet
Projekt se skládá ze tří základních segmentů, které se vzájemně doplňují a jsou propojeny motivační spirálou. Jde o realizaci „životního stylu“, který umožňuje jedincům aktivně trávit svůj volný čas, poznat lépe sebe sama i ostatní a lépe tak řešit různé životní situace a problémy, se kterými se člověk na cestě životem potkává. Účelem je, aby uvědomění si vlastních možností a limitů a využití jich ku vlastnímu prospěchu klient dosáhl přirozenou a nenásilnou cestou a při tom všem se královsky bavil.

„PEPRNET“ – internetové médium vytvářející (anti)bulvární prostor pro známé osobnosti, elektronický magazín, seznamku, aukční síň, burzy a další produkty podporující rozvoj Love Story a Motivačního programu a vytvářející marketingový a komunikační kanál (elektronický a mobilní) pro všechny produkty projektu. Součástí je i papírový bulletin – Magazín Love Story.

(Celý projekt zde)

Společnost Peprnet.cz, které peníze poplynou, vlastní Boura (vlastním jménem Václav) napůl s manželkou Markétou Mayerovou. V současnosti se oba objevují na obrazovce teleshoppingové televize TOP TV jako moderátoři dopoledního pořadu Pelmel. Oba jsou také členy místního zastupitelstva v obci Dolní Břežany, vlastní nakladatelství motivačních knih Yonathan Bax a v roce 1999 žádali o licenci na vlastní rádio Paradox FM. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jim ji tehdy neudělila.

Řekněte, není to krásné, když budeme za své daně vědět, s kým zrovna spí Kačenka Brožová? Už žhavíte své MMS telefony?