Stáhněte si: Český rozhlas pro Windows Phone 7.5

První česká aplikace z produkce velkých médií pro Windows Phone 7.5 je od Českého rozhlasu a jmenuje se iRadio. Naladíte díky ní všechny stanice Českého rozhlasu (včetně internetových streamů), i když jste mimo dosah jejich signálu.

Protože aplikace podporuje multitasking, mohou uživatelé pohodlně pracovat s ostatními aplikacemi v telefonu, třeba číst e-maily, aniž by se kvůli tomu poslech rádia přerušil. Je také možné nastavit čas, kdy se rádio automaticky vypne.

Aplikace ČRo pro Windows Phone

„Aplikace je velice vítaným přínosem do rychle se rozrůstající množiny více než 160 českých aplikací v obchodě Marketplace,“ komentoval novinku René Keyzlar, manažer mobilních řešení ve společnosti Microsoft.

Program vyvinuli softwaroví odborníci z brněnské společnosti Mautilus, která se specializuje na vývoj aplikací pro smartphony a chytré televizory. Stejná firma pracuje na naší aplikaci pro Nokie.

Celkově jde o pátou, ale určitě ne poslední aplikaci Českého rozhlasu pro chytré mobilní telefony. Kromě už zmíněné plánované aplikace pro Nokie s operačním systémem Symbian chystáme ještě aktualizaci poslechové aplikace pro Android, která bude nově podporovat tablety.

Kromě poslechové aplikace pro iPhone, OS Android a OS Windows Phone 7.5 nabízí Český rozhlas také program Zprávy ČRo, určený pro telefony iPhone a zařízení se systémem Android. Celkem si některou z mobilních aplikací Českého rozhlasu stáhlo několik desítek tisíc uživatelů.

  • Kompletní přehled mobilních aplikací Českého rozhlasu včetně odkazů na jejich stažení je na adrese mobily.rozhlas.cz.

1 komentář u „Stáhněte si: Český rozhlas pro Windows Phone 7.5“

  1. Ode dnešního dne (3.5.2012) je dostupná verze 2.0 aplikace iRadio. Hlavní rozdíl vůči předchozí verzi je, že aplikace podporuje i nové telefony s operačním systémem Windows Mango (testováno s telefonem Nokia Lumia 800 a HTC Radar). Tyto telefony nebyly díky chybě v operačním systému podporovány – problém se podařilo vyřešit přechodem na WMA formát hudebních streamů (Přehrávání AAC na pozadí podporují nadále jen telefony, které byly na OS Mango updatovány, nikoliv telefony, které jsou již s OS Mango distribuovány – více o této chybě zde: http://forums.create.msdn.com/forums/t/96107.aspx).

Komentáře nejsou povoleny.