Články

Vládní myšilov Larry

Když na Downing Street létají chlupy

Už více než pět set let udržují britské vlády tradici hlavního kabinetního myšilova. Jde o kočku či kocoura pověřené "chytáním hlodavců, vyhledáváním bezpečnostních děr a vítáním vzácných hostů".

Mediální (m)učedník Donald Trump

Donald Trump je ztělesněním amerického snu a standardně vynikajících výkonů v oblasti obchodu, nemovitostí a zábavy. Takový popisek dal internetovým stránkám republikánského kandidáta na prezidenta jeho tým. Je to jedna z prvních věcí, která se objeví ve vyhledávači po zadání Trumpova jména. Poté co novináři zpochybnili jeho podnikání, když na něj vytáhli daňové přiznání dokazující obří ztrátu, zůstaly už jen "vynikající výkony" v oblasti zábavy.

Krachy volebního marketingu

Dokonce ani selfie z vás moderní levicovou stranu s charismatickými kandidáty nevyrobí. Toto bolavé poznání si z krajských a senátních voleb odnáší sociální demokracie, která zemi zaplavila plakáty s podivnými skupinkami lidí, kteří si v nepravděpodobných pozicích pořizovali společné fotky mobilem.

Máte tady kurýra...

Začínám být alergický na kurýry. Přesněji řečeno - na ty nevyžádané, kteří vozí nasáčkované pozornosti od agentur s přihozenou tiskovou zprávou.

Novinář jako zbytečné zaměstnání

Víte, kdo vydal nejlepší zprávu o stavu žurnalistiky? Žádný mediální expert, skutečnost je depresivnější. Sepsal ji úřad práce. Statistické oddělení amerického ministerstva práce se letos v létě ponořilo do údajů od roku 1990 a spočítalo, že se počet pracovních míst v mediálním průmyslu do letošního jara ztenčil o šedesát procent.