Články

Dave Barry: Blbé, blbější, trestné

So dumb it’s criminal (Originál vyšel 15. července 2001 v Miami Herald)

Naše školství upadá. Můžeme doslova citovat závěry Prezidentského Výboru Pro Kvalitu Výuky, které tento ctihodný distingovaný orgán zveřejnil ve své 858-stránkové zprávě: ze škol podle něj vycházejí studenti, kteří jsou „úplně blbí“.

Dave Barry: O rodičích a dětech

[dropcap]Z[/dropcap]a dávných dob držela většina rodin při sobě. Dospělé děti žily se svými rodiči pod jednou střechou, někdy dokonce v jednom malém, poněkud přelidněném pokoji. Tak ubíhaly celé roky, dokud rodiče nezemřeli, často v důsledku uškrcení.

Zažalujte ty parchanty

Američan Christopher Grotke jednoho listopadového večera otevřel dveře šerifovi a nestačil se divit. Rameno zákona mu přišlo oznámit, že má na krku žalobu za nactiutrhání. Bývalý ředitel místní záchranné služby totiž na blog se zprávami z Brattleboro ve Vermontu vložil komentář o jedné ze zdravotnic, z něhož plynulo, že dotyčná podvádí svého manžela. O případu informovala televize ABC.

Dave Barry: Cítíte v nohách mravenčení?

Léto je lenošivé, uvolněné, bezstarostné roční období, kdy se v myšlenkách zabýváme tím, zda budeme ožráni až na kost miliony kusadel ostrých jako žiletka.