Články

Dave Barry: Příliš moderní umění

Nadešel čas, abychom se zase podívali na zoubek britskému umění, které, aspoň pokud je mi známo, existuje hlavně kvůli tomu, abych měl o čem psát.

Jak vědí pravidelní čtenáři mých sloupků, britské umělecké instituce vydávají obrovské sumy peněz za umělecká díla, která se dají přinejlepším popsat jako extrémně inovativní (a když píšu „inovativní“, myslím tím „stupidní“). Připomeňme si jenom dva příklady: umělec jménem Martin Creed vyhrál prestižní Turnerovu cenu, a k tomu asi 30 tisíc dolarů, za dílo s názvem „Zase zhas světla jas“, které představovala prázdná místnost, ve které se rozsvěcelo a zase zhasínalo světlo.

Dave Barry: Chlap, hod a pes

A ruff and ready playmate (Originál vyšel 19. prosince 2004)

Zkouším přesvědčit manželku, že potřebujeme psa. Se psy jsem vyrůstal a s jejich chováním jsem smířený.

Dave Barry: Nečtěte to, jestli spíte

Do not read while sleeping (Originál vyšel 30. června 2002 v Miami Herald)

Tématem dnešního sloupku je nedávný článek deníku Washington Post, podle kterého výrobce elektrických spotřebičů, počítačů, aut atd. zajímá, proč Američani nečtou návody k použití.

Dave Barry: Blbé, blbější, trestné

So dumb it’s criminal (Originál vyšel 15. července 2001 v Miami Herald)

Naše školství upadá. Můžeme doslova citovat závěry Prezidentského Výboru Pro Kvalitu Výuky, které tento ctihodný distingovaný orgán zveřejnil ve své 858-stránkové zprávě: ze škol podle něj vycházejí studenti, kteří jsou „úplně blbí“.

Dave Barry: O rodičích a dětech

[dropcap]Z[/dropcap]a dávných dob držela většina rodin při sobě. Dospělé děti žily se svými rodiči pod jednou střechou, někdy dokonce v jednom malém, poněkud přelidněném pokoji. Tak ubíhaly celé roky, dokud rodiče nezemřeli, často v důsledku uškrcení.

Zažalujte ty parchanty

Američan Christopher Grotke jednoho listopadového večera otevřel dveře šerifovi a nestačil se divit. Rameno zákona mu přišlo oznámit, že má na krku žalobu za nactiutrhání. Bývalý ředitel místní záchranné služby totiž na blog se zprávami z Brattleboro ve Vermontu vložil komentář o jedné ze zdravotnic, z něhož plynulo, že dotyčná podvádí svého manžela. O případu informovala televize ABC.