Články

Dave Barry: Cítíte v nohách mravenčení?

Léto je lenošivé, uvolněné, bezstarostné roční období, kdy se v myšlenkách zabýváme tím, zda budeme ožráni až na kost miliony kusadel ostrých jako žiletka.

Dave Barry: Hříšný tanec

Dirty Dancing Z knihy Dave Barry is Not Making this Up

Můj jedenáctiletý syn začal chodit na domácí večírky. Ještě před pár minutami to byl malý kluk, pro kterého dobře vypadat znamenalo, že všechny fleky od sirupu na jeho tričku se Supermanem měly stejnou barvu; teď mu náhle zabere péče o vlasy víc času, než trvalo vymalovat Sixtinskou kapli.

Dave Barry: Nepřirozený útok na přirozené porody

Father faces Life: A Long Overdue Attack on Natural Childbirth Dave Barry pro Miami Herald, 9. 10. 2002

Pojďme se v rychlosti podívat na dějiny rození dětí. Tisíce let je rodily pouze ženy. Primitivní ženy v primitivních chýších sténaly, kvílely a potily se, zatímco ostatní ženy postávaly kolem. Primitivní muži zůstali venku a dělali tam chlapské věci, jako třeba že zvedali těžké věci a odplivovali si.

Dave Barry: Výlet do tlustého střeva

Fajn. Je vám padesát. Víte, že byste měli zajít na kolonoskopii. Ale nešli jste. Máte k tomu následující důvody:

  1. Neměli jste na to čas.
  2. Nemáte přehled o tom, kdo měl ve vaší rodině rakovinu.
  3. Nemáte žádné problémy.
  4. Nechcete, aby vám doktor strčil do zadku kilometr dlouhou rouru.

A teď si probereme tyto důvody jeden po druhém. Ne, počkejte, vlastně ne. Protože vy i já víme, že jediný skutečný důvod je ten s číslem čtyři. Je to přirozené. Z představy, jak se jiný člověk, zejména člověk živící se medicínou, hluboce zajímá o to, co se obvykle popisuje jako vaše „pozadí“, vám běhá mráz po zádech.