Tak tohle jsou ti jablíčkáři. Statistiky o uživatelích produktů Apple

Hned několik výzkumů se v poslední době zaměřilo na návyky uživatelů, kteří si koupili nějaký produkt od Apple, ať už iPad nebo iPhone. Co z nich plyne? Třeba to, že jablíčkáři nemají problém platit za obsah a mají rádi svou Siri. iPad

  • Pětici nejprodávanějších novin a časopisů pro iPad tvoří The Daily (Murdochův deník pouze pro iPady), New York Times, The New Yorker, National Geographic a módní Cosmopolitan. Prostřednictvím aplikace Newsstand se každý den prodají tituly za 70 000 dolarů (GigaOM).
  • 51 % amerických domácností vlastní nějaké zařízení značky Apple. A z těch, kde si ještě nic s nakousnutým jablkem nekoupili, o nákupu uvažuje každá desátá domácnost. V absolutních číslech mluvíme o 55 milionech amerických domovů, kde mají buď iPhone, iPad, iPod, nebo Mac. Průměrně jsou to tři zařízení Apple na domácnost. Zdaleka přitom nejsou hitem jenom u nejmladších uživatelů, jak by se třeba mohlo zdát. Detaily nabízí průzkum zpracovaný pro CNBC.
  • Virtuální sekretářku Siri používá aspoň jednou měsíčně 87 % majitelů iPhone 4S, většinou po ní chtějí vytočit číslo, případně poslat textovku. 55 % zákazníků je s jejími službami spokojeno (WSJ na základě průzkumu Parks Associates).
  • 61 % jablíčkářů si už aktualizovalo operační systém iOS na verzi 5.1, a to během pouhých dvou týdnů od jejího vydání (MacTrast podle statistik Davida Smithe).
  • Dosud se prodalo přes 50 milionů kusů iPadů, z toho 3 miliony připadají na rekordní prodeje nejnovějšího modelu. Pokud jde o nabídku aplikací, pro iPhone je jich k dispozici 478 tisíc a pro iPad 180 tisíc (majitelé zařízení s Androidem si mohou vybírat z 385 tisíc aplikací, ale jen 32 tisíc je optimalizováno pro tablety). Nejvíc se stahují hry, aplikace si instalují hlavně jablíčkáři ve Spojených státech a v Číně (Cult of Mac podle analýzy společnosti Distimo).
Mezi majitele iPadu se od posledního dílu Simpsonových (S23E17) zařadil také Mr. Burns. Jeho nejoblíbenější aplikace se jmenují „Žiju ještě?“ a „Angry Burns“, jak dokazuje pohotový screenshot.
PS: Autor používá zařízení s Androidem, od Apple nevlastní nic, ale baví ho sledovat podobné statistiky :-)