Vraždy v Midsomeru pohledem statistiky

V televizních kriminálních seriálech se umírá jako na běžícím pásu, zejména v Midsomeru.

Naštěstí je hrabství Midsomer čistě fiktivní, byť toto jméno obsahují názvy více obcí ve Velké Británii. Ve skutečnosti se nejčastěji natáčí v jihovýchodní Anglii, konkrétně vBuckinghamshire. Kdyby se měly seriálové oběti započítávat do policejních statistik, byl by Midsomer v poměru k počtu obyvatel patrně nebezpečnější než Londýn.

Sami tvůrci totiž spočítali (*.doc, případně zde), že detektivové v Midsomeru během prvních dvanácti sérií vyšetřovali smrt 225 lidí, z toho:

  • 204 obyvatel bylo zavražděno;
  • 11× byla příčinou smrti nehoda;
  • 10 lidí spáchalo sebevraždu.

V celém seriálu umřelo přirozeně pouhých 6 postav.

Vrahové své oběti například mlátili kriketovou pálkou, pohrabáčem a rendlíkem, probodávali je svícnem, prostřelovali šípem, stínali gilotinou, nějakého nebožtíka nabodli na Neptunův trojzubec a jinému spořádanému občanovi zase připravili probíjející mikrofon.

Otráveno bylo celkem 12 Angličanů, z toho jedem z tropické ropuchy hned tři. Devět seriálových postav se utopilo (jedna v polévce), čtyři vesničané podlehli vystřelenému šípu a šest jich bylo upáleno.

Seriál Vraždy v Midsomeru běží od roku 1997, produkován je pro soukromou televizní společnost ITV. Koupily ho stanice ve více než 200 státech a územích světa. U nás ho vysílá Prima.