Zbavte se Otázek na Facebooku

A nejen jich. Taky kvízů, hlášení aplikací a dalšího balastu, který zaplavuje Zeď na Facebooku. Část jde vypnout přímo v aplikacích, ale třeba Otázek (Facebook Questions) se jen tak nezbavíte. Naštěstí už existuje pohotové řešení, které funguje ve většině prohlížečů. Dokonce budou spokojeni i uživatelé Internet Exploreru.

Google Chrome

Nainstalujte rozšíření F.B. Purity. Chová se nenápadně, prakticky o něm nebudete vědět. Před instalací zavřete záložku s Facebookem, po instalaci ho znovu otevřete a na začátku Zdi uvidíte nový řádek.

Když kliknete na "F.B. Purity", vyskočí okno s různými možnostmi nastavení. Zaškrtněte všechno, čeho se chcete zbavit. Na výběr máte skrytí Facebook Questions, údajů o tom, kdo se s kým začal přátelit, kdo se stal fanouškem jaké stránky, do jaké skupiny se přidal, jestli půjde na nějakou akci, nebo nějakou pořádá, vypnout jdou i FB Places, aktualizace profilů, vztahů, atd.

Povypínejte, co uznáte za vhodné a potvrďte své rozhodnutí klepnutím na Save and Close.

Pokud chcete zkontrolovat, co všechno F.B. Purity skrylo, stačí kliknout na odkazy Show.

Firefox

I u tohoto prohlížeče použijte rozšíření F.B. Purity. Po restartování Firefoxu se přihlaste na Facebook a uvidíte stejný řádek, jako uživatelé Chrome. I způsob nastavení je shodný.

Opera a Safari

F.B. Purity má verzi pro Operu a pro Safari. Nainstalujte rozšíření podle zvyklostí těchto prohlížečů, samotné nastavení doplňku je shodné jako v Chrome a Firefoxu.

Internet Explorer (Windows)

Musíte si nainstalovat program Trixie, který vám umožní spouštět uživatelské skripty ovlivňující chování Internet Exploreru. Trixie potřebuje Microsoft .NET Framework, proto si nejprve ověřte, jestli máte toto rozhraní nainstalováno.

Trixie stáhnete z jeho oficiálních stránek jako instalační soubor pro Windows. Sám o sobě Facebook Questions skrýt neumí, to zajišťuje až skript příznačně pojmenovaný Facebook Questions Remover. Na stránce se skriptem stiskněte tlačítko Install. Pak už stačí jen najet Facebook a všechny ankety rázem zmizí. Nic jiného tento skript neumí.

Související odkazy: