Facebook nasazuje nové možnosti pro stránky

Administrátoři stránek na Facebooku se konečně oficiálně dočkají dlouho chybějících možností. Až dosud musely upozornění na nové příspěvky a komentáře od uživatelů obstarávat externí služby typu Hyper Alerts. Teď už tuto možnost najdete přímo v nastaveních stránky.

Další toužebně očekávanou věcí je volba identity, kterou použijete při odpovídání na příspěvky uživatelů. Můžete si vybrat, jestli se v komentářích objeví název stránky (jak tomu je doteď), nebo jméno, pod nímž vystupujete na Facebooku.

Pokud jste (spolu)správcem velkého počtu stránek, vyberte si, ze kterých oznámení chodit mají a ze kterých je naopak nechcete. Tuto možnost najdete v sekci Nastavení účtu, záložka Upozornění.

Všichni správci stránek znají vykuky, kteří se pokoušejí spamovat Zeď reklamními a urážlivými příspěvky. U zvlášť vytrvalých jedinců jedno zablokování nestačí, protože si vytvoří nové uživatelské jméno a všechno se opakuje od začátku. Facebook nyní přidává další nástroj, filtrování závadného obsahu podle klíčových slov.

Mění se i samotný design stránek, které se nyní více podobají soukromým profilům (v horní části se například objeví pás fotografií). Podívejte se třeba na stránku serveru WebProNews, která už běží v nové grafice. Všimněte si, že zmizely záložky, které jsou nyní v levém sloupci jako odkazy.  Tyto novinky ale zatím na mnou spravované stránky nedorazily, takže je nemůžu vyzkoušet. Pro vývojáře je důležitou změnou, že aplikace mohou být integrovány také přes iframe.

Web společnosti Spetnik Solutions ještě upozorňuje, že nová nastavení dovolují změnit typ stránky. To zatím nešlo, aniž byste špatně založenou stránku smazali a založili znovu.

Změny se na stránkách projevují postupně.

Další informace: